ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Süt İçtikten Sonra Okunacak Dua

10.01.2021
17
Süt İçtikten Sonra Okunacak Dua
REKLAM ALANI

Peygamber Efendimiz (s.a.v) süt içtikten sonra sahabeye nasıl dua etmelelerini tavsiye etmiştir?

İbn Abbâs (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir:

Ben ve Hâlid b. Velid, Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem- ile beraber Meymûne’nin yanına girdik Meymûne bize bir süt kabı getirdi. Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem- ondan içti. Ben O’nun sağındaydım. Hâlid ise solundaydı.

Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem-, bana: “İçme sırası senindir. Ancak istersen bu hususta Hâlid’i kendine tercih edebilirsin” buyurdu.

Ben de: “Senin artığın süt için başkasını kendime tercih edemem” dedim.

Sonra Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem- şöyle buyurdu: “Allah bir kimseye bir şey yedirirse Allah’ım bu yiyeceği bize mübarek kıl ve bize bundan hayırlısını yedir” desin.

اَللّٰهُمَّ بَارِكْ لَنَا فِيهِ وَزِدْنَا مِنْه

Allah kime de süt içirirse: “Allah’ım bu sütü bize faydalı kıl ve bundan bize bol ver” desin.

Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem- şöyle buyurdu: “Sütten başka hem yiyecek hem de içeceğin yerini tutan bir şey yoktur.” (İbn Mâce, Etıme: 17)

Duanın Önemi ve Fazileti

Kaynak: İslam ve İhsan

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.