ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Sultan 2. Abdülhamit’in Albümünden Gaziantep

01.06.2021
2
Sultan 2. Abdülhamit’in Albümünden Gaziantep
REKLAM ALANI

Şehitkamil’de Sultan 2. Abdülhamit’in albümünden Gaziantep’e ait fotoğraflar ve Antep savunmasını anlatan kitaplar tanıtıldı.

Şehitkamil Belediyesi’nce 2. Abdülhamit Hân’ın albümden Gaziantep’e ait fotoğraflar ve Antep savunmasını anlatan kitaplar tanıtıldı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, belediyenin Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki programda yaptığı konuşmada, kentin sosyal hayatına katkı sağladıklarını belirtti.

Millete hizmet etmek için ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Fadıloğlu, 2014-15’te Gaziantep savunmasına ait 3 kitap çıkardıklarına dikkati çekerek, “Bu sene iki kitabımızın daha dağıtımına başladık. Bu kitaplar şehrin arşivi açısından çok mühim” dedi.

FOTOĞRAFLAR MÜZAYEDELERDEN TOPLANDI

Fadıloğlu, Gaziantep’e ait fotoğrafları müzâyedelerden topladıklarını ifade ederek şöyle konuştu: “Kente ait fotoğrafları dünyanın dört bir yanından topluyoruz. En son Avustralya’da iki fotoğrafa daha ulaştık. Bunları teknolojiyle panoramik hâle dönüştürdük. Hastane defterlerini Osmanlıca’dan Latince’ye çevirerek Gaziantep savunmasına ait bilgiler elde ettik. Gaziantep savunmasıyla alâkalı tereddütlü bilgiler var. Yaptığımız çalışmaları birleştirip daha sıhhatli bilgilere ulaşacağız. Şehrin Feryadı, Açlığın Günlüğü ve II. Abdülhamit Hân’ın albümünden Ayıntab kitabını kente kazandırdık. Bu kitapları Osmanlıca’dan Latince’ye çevirdik. Bu sene iki kitabımızı daha kente kazandıracağız.”

Sultan 2. Abdülhamit Hân’nın albümünde “Ayıntab”, Rumkale ve Halfeti ile alâkalı bilgilere ulaştıklarını dile getiren Fadıloğlu, “Bu Ayıntab albümünde Rumkale ve Halfeti’ye ait fotoğraflar var. Ayrıca şehrin planıyla alâkalı bilgiler de yer alıyor. Bu projeleri önümüze koyan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne ve araştırmaları gerçekleştiren İbrahim Yakar hocama çok teşekkür ediyorum. Gaziantep için çalışmalarımız devam edecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

İşte Sultan II. Abdülhamit Hân’ın albümünden Gaziantep fotoğrafları

gaziantep 1

Gaziantep’ten kareler

gaziantep 2

Gaziantep’ten kareler

gaziantep 3

Gaziantep’ten kareler

gaziantep 4

Gaziantep’ten kareler

gaziantep 5

Gaziantep’ten kareler

gaziantep 6

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.