ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Simülasyonla ‘asr-ı Saadet’e Yolculuk’ Yapılıyor

26.06.2021
0
Simülasyonla ‘asr-ı Saadet’e Yolculuk’ Yapılıyor
REKLAM ALANI

Mekke’de, Esselamü Aleyke Eyyühen Nebiyyü Müzesi, Hazreti Muhammed’in hayatının tüm yönlerini simülasyonlarla anlatarak, ziyaretçilerine “Asr-ı Saadet”e yolculuk imkanı tanıyor.

Mekke’de, teknolojinin tüm imkanları kullanılarak hazırlanan görsellerle ziyaretçilerine “Asr-ı Saadet’e yolculuk” imkanı veren müzeye büyük ilgi gösteriliyor.

Esselamü Aleyke Eyyühen Nebiyyü Müzesi, Hazreti Muhammed’in hayatının tüm yönlerini simülasyonlarla anlatarak, ziyaretçilerine “Asr-ı Saadet”e yolculuk imkanı tanıyor. Simülasyon gösterilerinden etkilenen ziyaretçiler zaman zaman gözyaşlarına hakim olamıyor.

Asr-ı Saadet döneminde kullanılan çeşitli araç ve gereçlerin örneklerinin de sergilendiği müzede kurulan televizyon kanalında Hazreti Muhammed’in hayatı anlatılıyor.

PEYGAMBERİMİZ İÇİN BÜTÜN MAL VARLIĞINI HARCADI

Müzenin kurucusu olan ve Hazreti Hüseyin’in soyundan geldiğini ifade eden Dr. Nasir Misfir Al Quariyşi Alzahrani, bütün mal varlığını müze için harcadığını belirterek, “Efendimiz için 500 kaside ve 4 bini aşkın beyit yazdım” dedi.

Müzeyi birçok ülkeden önemli devlet adamlarının ziyaret ettiğini kaydeden Alzahrani, projenin bir hayır ve vakıf projesi olduğunu, aynı zamanda Türkiye’de de aynısını yapmayı hedeflediklerini anlattı.

20 farklı ülkeden bu müzenin bir şubesini açmak için talep geldiğini kaydeden Alzahrani, şöyle konuştu:

“İnsani ve hayır işlerini çok önemsiyorum. Bu projenin bu hale gelmesi için bütün masraflarını karşıladım. Bütün Müslümanların burayı ziyaret etmesi için burayı vakıf olarak mahkemede tescillettim. İstanbul’da projenin kurulması için yer dahi tahsis edilmiş. Bu projeye başladığımda Peygamber Efendimizin hayatını yazmaya başladım. Geçtikçe bu genişledi. Müzede Peygamber Efendimiz zamanında Mekke ve Medine nasıldı görülebiliyor.”

Kaynak: AA

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.