ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Rasûlullah’ı Ağlatan Baba

12.06.2021
0
Rasûlullah’ı Ağlatan Baba
REKLAM ALANI

Bir kimse Peygamber –aleyhisselâm-‘a gelip babasından şikâyet etti. Babasının kendisinden izin almadan, malından sarfettiğini söyledi.

Rasûlullah –sallâllâhu aleyhi ve sellem- bu zatın babasını, huzuruna davet etti. Bu zat pîri fâni idi, asâsına dayanıp huzuruna geldiğinde ona hitaben:

“-Oğlunun izni olmadan malından alıyormuşsun.” buyurdular. O zat Rasûlullah –sallâllâhu aleyhi ve sellem-‘in bu sözünden, oğlu tarafından şikayet edildiğini anladı.

“-Yâ Nebiyyallah, bir zamanlar ben kuvvetli ve zengindim, oğlum ise zayıf ve fakirdi. O zamanlar ben ondan malımı saklamazdım. Hatta kendim yemez, ona yedirirdim. Şimdi ise ben, zayıf ve fakir oldum. Oğlum kuvvetli ve zengin oldu. Malını benden saklamaya başladı. Ben, o yesin diye önüne koyardım. O ise benden saklıyor. Onun bana yaptığı muameleyi ben ona yapmadım. Yine de eski kuvvetim yerinde olsa, ondan malımı esirgemem.” buyurduğunda,

Rasûlullah –sallâllâhu aleyhi ve sellem-‘in mübârek gözleri yaş ile dolup sakalları üzerine inci tanesi gibi yaşlar döküldü ve:

Kaynak: İslam ve İhsan

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.