ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Peygamber Efendimiz’in Kutlu Mirası

01.06.2021
2
Peygamber Efendimiz’in Kutlu Mirası
REKLAM ALANI

Peygamber Efendimiz’in ümmetine bıraktığı kutlu miras…

Hidâyet semâsının yıldızları ve Resûlullah’ın güzîde talebeleri olan Ashâb-ı Kirâm’ın yetişmesi için Efendimiz’in göstermiş olduğu üstün gayreti Ebû Talha -radıyallâhu anh- şöyle anlatmaktadır:

“O Resuller Sultânı, açlıktan iki büklüm olan belini doğrultmak için karnına taş bağlamıştı. O bu hâliyle ayakta durmuş ve Ashâb-ı Suffe’ye Kur’ân öğretiyordu.” (Ebû Nuaym, Hilye, I, 342)

Efendimiz’in bu üstün gayretleri neticesinde, taştan daha katı olan gönüller gözlerinden merhamet incileri saçan birer rahmet çağlayanına döndü. İnsanlık, cahiliyet bataklığından kurtulup “saâdet asrı”na ulaştı. O nûra pervâne olanlar, hidâyet semâsında yıldızlaştı.

Kaynak: Osman Nûri Topbaş, Gönül Yolculuğu, Erkam Yayınları

 

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.