ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Müminin Feraseti

26.06.2021
1
Müminin Feraseti
REKLAM ALANI

Aldanmak, bir ahmaklık alâmetidir. O da bir müslümana yakışmaz. İnsanlığa rehber peygamberler, «sıdk / doğruluk» ve «fetânet / akıllılık» ile muttasıftırlar. Onların izinden giden bir müslüman da, akıllı ve uyanık olmaya mecburdur.

Şer‘-i şerîfe muhalif olduğu gün gibi âşikâr olan söz ve davranışlara, emir ve tâlimatlara teslîmiyet gösterilemez. İslâmî kaide şudur:

“Allâh’a isyan husûsunda mahlûka itâat yoktur.” (Müslim, İmâret, 39)

Müslümanların dînî duyguları, devrimizde birtakım art niyetli insanlar tarafından istismâr edilmektir. Bu da, istikametten ayrılmayan hak ve hakikat yollarına, nâdanların dilinde ta‘n / kınama sebebi olmaktadır.

Allah Rasûlü -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Vedâ Hutbesi’nde; ümmetine, bizleri dalâletten, sapıtmaktan koruyucu iki emânet bıraktığını bildirir: «Kur’ân ve Sünnet».

AKILLI İNSAN İLE GAFİL İNSAN ARASINDAKİ FARK NEDİR?

BENZER HABERLER

  • MÜSLÜMANIN AYARI FİRÂSET VE HASSÂSİYET
  • EN FİRASETLİ HANIMLAR
  • HAZRET-İ YUSUF’UN (AS) FİRASETİ
  • FİRÂSET SAHİBİ OLMANIN ŞARTLARI
  • PEYGAMBERLERİN FETÂNET VE FİRASETİ

Kaynak: İslam ve İhsan

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.