ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Kuran Okurken, Namaz Kılarken Buna Dikkat Edin!

20.01.2021
5
Kuran Okurken, Namaz Kılarken Buna Dikkat Edin!
REKLAM ALANI

Peygamber Efendimiz (s.a.v), kuran okurken ve namaz kılarken Müslümanları hangi konuda uyarıyor?

Rasûlullah (s.a.v) Mescid’de ittifaka girmişlerdi. Bazı insanların yüksek sesle Kur’ân okuduğunu işitince perdeyi açtılar ve şöyle buyurdular:

“Dikkatli olun, her biriniz Rabbine münâcâtta bulunuyor (O’nunla baş başa ve gizlice konuşuyor). Birbirinizi kesinlikle rahatsız etmeyin! (Kur’ân) okurken veya namazda, biriniz sesini diğerinin sesi üzerine yükseltmesin!” (Ebû Dâvûd, Tatavvu, 25/1332)

Her kalpten Allah’a açılan bir pencere vardır. Her kul bilhassa namaz esnasında o pencereden Rabbimizle baş başa görüşür. Ama bu görüşmeden kimsenin haberi olmaz. İşte namaz bu şekilde kulun Allah ile münâcâtıdır. Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurmuşlardır:

“Her biriniz namazına durduğu vakit şüphesiz Rabbi ile münâcât eder. Rabbi kendisiyle kıblesi arasındadır. O halde hiçbiriniz kıblesine karşı tükürmesin!” (Buhârî, Salât, 33, 38)

 Allah ile konuşmakta olan bir kimseyi rahatsız etmek doğru değildir. O hâlde camilerde sükûneti sağlamalı, Allah ile kullarının arasına girmemelidir.

Kaynak: Dr. Murat Kaya, Mescid-i Nebevi’den 111 Hatıra, Erkam Yayınları

Kur’ân-ı Kerim Okumak ile İlgili Hadisler

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.