ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Kör Eden Dua

01.06.2021
3
Kör Eden Dua
REKLAM ALANI

Hüznünden yanıp eriyen muma dönen bir mü’minin kendisini kör eden duası…

Resûl-i Ekrem Efendimiz vefât ettiğinde ashâbın hâli, hüznünden yanıp eriyen mumlara dönmüştü. Zira O’nu görmemeye bir gün bile dayanamayan âşık gönüller, artık bu fânî dünyada O’nu hiç göremeyecekti. İşte bu hicran ve yanışa dayanamayan Abdullah bin Zeyd (r.a.), ellerini ilâhî dergâha mahzun bir gönülle açarak:

“Yâ Rabbî! Artık benim gözlerimi al! Ben, her şeyden çok sevdiğim Peygamberimden sonra dünyada bir şey görmeyeyim!..” diye samimî gözyaşları içinde ilticâ etti ve oracıkta âmâ oluverdi.

Peygamber Efendimiz’in vefâtından sonra bâzı sahâbîler O’nu her hatırladıklarında ağlar, konuşamaz hâle gelirlerdi. Efendimiz’in evinin yanından geçerlerken ayrılık ateşine dayanamayarak yüzlerini çevirir, o mübârek eve bakamazlardı.

Kaynak: Osman Nûri Topbaş, Hak Dostlarının Örnek Ahlâkından 1, Erkam Yayınları

 

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.