ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Japon Kadın Müslüman Oldu

02.01.2021
5
Japon Kadın Müslüman Oldu
REKLAM ALANI

Konya’da yaşayan Japonyalı Leyla Hosoya, ihtida töreninde kelimeişehadet getirerek Müslümanlığı seçti.

Müslüman olmak için Konya İl Müftülüğüne müracaat eden ev hanımı Hosoya (39) için ihtida töreni düzenlendi. Törene eşi ve 8 aylık kızı ile gelen Hosoya, İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar’ın İslamiyet hakkında bilgi aktarmasının ardından kelime-i şehadet getirerek, Müslüman oldu.

Akpınar, Hosoya’ya ihtida belgesi ile Kur’an-ı Kerim ve İngilizce mealini hediye etti.

Hosoya, gazetecilere yaptığı açıklamada, Müslüman olmayı düşündüğü sıralarda, öncelikle eşinden ve onun yaşantısından etkilendiğini söyledi.

Eşinin aile hayatının da hoşuna gittiğini belirten Hosoya, “İçimde bir umutsuzluk, huzursuzluk vardı. Ruhi araştırma içerisindeydim. O mutsuzluğumu bu şekilde giderebileceğimi düşündüm. Zaman içerisinde bu duygu düşünce bende olgunlaştı ve Müslüman olmaya karar verdim. Ailemin daha bu durumdan haberi yok ama öğrendiklerinde onların da mutlu olacağını ve saygı duyacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Kaynak: AA

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.