ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

İstanbul’da Kurban Satış ve Kesim Yerleri

12.06.2021
0
İstanbul’da Kurban Satış ve Kesim Yerleri
REKLAM ALANI

İstanbul’da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurban ibadeti için İstanbul’da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bu yıl 8 ayrı modern kurban satış ve kesim tesisinde vatandaşlara hizmet verecek.

İBB KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ

Alibeyköy-Eyüpsultan, Kestanelik-Çatalca, Ferhatpaşa-Ataşehir, Kayaşehir-Başakşehir, Kurnaköy-Pendik, Yeşilkent-Avcılar, Çakmaklı-Büyükçekmece’de bulunan tesisler toplam 255 bin m²’lik alan ile 13 bin 746 büyükbaş ve 2 bin 700 küçükbaş hayvan kapasitesine sahip. Modern barınma ve kesimhanelerin bulunduğu tesislerde hizmetleri pratikleştirmek ve hızlandırmak için İslami hassasiyetler gözetilerek en son teknolojiden yararlanılıyor. Kesim alanlarında mescit, lavabo, WC, dinlenme alanları, kantin gibi sosyal donatı alanları da yer alıyor.

BOĞA TİMLERİ GÖREV BAŞINDA

Kaçan kurbanlıkların yakalanması için 153 Beyaz Masa’ya gelen ihbarları değerlendirecek boğa timleri, büyükbaş hayvanları yakalayarak sahiplerine teslim edecek.

KURBAN MOBİL

“İBB KURBAN” mobil uygulaması ile küpe numarası üzerinden sorgulama yapılarak kurbanlık hayvana ait bilgilere ulaşılacak. İstanbul’da, İBB ve ilçe belediyeleri dışında, İl ve İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonlarının izin verdiği vakıf, dernek, Kur’an kursu, yurt, mezbaha, büyük market ve oto yıkamalar kurban satış ve kesimi yapacak. İlçe ilçe İstanbul’daki kurban satış yerleri ve kesim alanları, irtibat bilgilerinin de yer aldığı bilgi cetveli hazırlandı. İstanbul’da ilçe ilçe kurban satış ve kesim yerleri için tıklayınız.

Kaynak: İslam ve İhsan

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.