ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

İsrailoğulları’nın Hatâsı Neydi?

26.06.2021
0
İsrailoğulları’nın Hatâsı Neydi?
REKLAM ALANI

Osman Nûri Topbaş Hocaefendi kendi sitesinden yayınladığı bugünkü mesjında “Benî İsrâil halkının neden kalplerinin birbine benzediğini anlatan ve biz mü’minleri aynı hataya düşmemek için uyaran Hadis-i şerîfi” konu ediniyor.

Peygamber Efendimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem- buyurur:

“(Benî İsrâil halkı) ilk zamanlar, kötülük yapan birini görünce:

«Bak arkadaş! Allah’tan kork ve bu yaptığından vazgeç! Çünkü bunu yapmak sana helâl değil!» diye uyarırlardı. Ertesi gün o adamı aynı vaziyette gördüklerinde (menfaatleri ön plâna gelir) onunla birlikte yiyip içebilmek ve yanında oturabilmek için bir daha îkaz etmezlerdi. İşte o zaman Allah Teâlâ onların kalplerini birbirine benzetti.”

Peygamber Efendimiz bunları söylerken bir yere yaslanarak konuşuyordu. Birden doğruldu ve sözünü şöyle tamamladı:

“Ya siz de birbirinize iyilikleri tavsiye eder, kötülüklerden sakındırır, zâlimin zulmüne mânî olursunuz, yâhut Allah Teâlâ kalplerinizi birbirine benzetir…” (Ebû Dâvûd, Melâhim, 17/4336)

Kaynak: www.osmannuritopbas.com/01-subat-2015.html

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.