ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Hac ve Umre Sevabı Kazandıran İbadet

20.01.2021
7
Hac ve Umre Sevabı Kazandıran İbadet
REKLAM ALANI

Cennet vakitlerinden gölgelerin uzadığı, rızkın taksim edildiği, rahmetin her tarafı kapladığı ve duâların kabul olunduğu bir vakit…

Cenâb-ı Hak buyuruyor:

Bismillâhirrahmânirrahîm.

“De ki: Rabbim, dilediğine bol rızık verir ve (dilediğinden) kısar; fakat insanların çoğu bilmezler.” (Sebe, 36)

Resûlullah (s.a.v.) Efendimiz buyurdular:

“Kim sabah namazını cemaatle kılar, sonra da güneş doğana kadar oturup Allah Teâlâ’yı zikreder, sonra da iki rekât namaz kılarsa tam bir hac ve umre sevabı gibi ecir almış olur.” (Kenzü’l-ummâl, hadis no: 21508)

Resûl-i Ekrem’in (s.a.v.) şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir:

“-Size cennet vakitlerinden gölgelerin uzadığı, rızkın taksim edildiği, rahmetin her tarafı kapladığı ve duâların kabul olunduğu bir vakte delâlet edeyim mi?” Ashab:

“-Evet, haber ver yâ Resûlallah” dediler.

“-Tan yerinin ağarmasından güneş doğana kadar olan vakittir.” buyurdu. (Kenzü’l-ummâl, IV, 21)

Aliyyü’l-Murtazâ (r.a.) der ki: “Hz. Peygamber (a.s.) güneş doğmadan önce Hz. Aişe’ye uğradı. O uyuyordu. Efendimiz ona dokunup: “Kalk da Rabb’inin rızkını gör. Gafillerden olma. Muhakkak ki Allah kullarının rızkını tan yerinin ağarması ile güneşin doğuşu arasında taksim eder.” buyurdu. (Münzirî, Tergîb, II, 190)

Kaynak: İslam ve İhsan

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.