ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Gökten İnen Terâzi

21.05.2021
2
Gökten İnen Terâzi
REKLAM ALANI

Hz. Peygamberin bulunduğu bir mecliste sahabe-i kiramdan birinin anlattığı ilginç rüyâ…

Ebû Bekre (r.a) anlatıyor:

“Rasûlullah (s.a.v) bir gün:

«–İçinizde rüyâ gören var mı?» diye sual buyurdular.

Cemaatten biri:

«–Evet, ben bir rüyâ gördüm» dedi ve şöyle anlattı:

«–Sanki gökten inmiş bir terâzi vardı. Siz ve Ebû Bekir tartıldınız, Siz, Ebû Bekir’den ağır geldiniz. Ebû Bekir’le Ömer de tartıldı, Ebû Bekir ağır geldi. Sonra Ömer’le Osman tartıldı, Ömer ağır bastı. Sonra terâzi kaldırıldı» dedi.

Bu rüyâyı dinleyen Rasûlullah (s.a.v) Efendimiz’in mübarek yüzlerinde memnuniyetsizlik görüldü.” (Ebû Dâvûd, Sünnet, 8/4634; Tirmizî, Rüyâ, 10/2287. Krş. Ebû Dâvûd, Sünnet, 8/4636; Heysemî, IX, 96; İbn Kesîr, el-Bidâye, VII, 183-184)

Hz. Osman’dan sonra fitnelerin başlayacak ve bir müddet sonra nübüvvet hilâfetinin sona erecek olması Rasûlullah (s.a.v) Efendimiz’i üzmüş olmalı.

Kaynak: Dr. Murat Kaya, Hz. Ebû Bekir’den 111 Hayat Ölçüsü, Erkam Yayınları

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.