ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Cuma Namazını Kıldıktan Sonra İhlas, Felak, Nas Surelerini Okumanın Fazileti

01.06.2021
2
Cuma Namazını Kıldıktan Sonra İhlas, Felak, Nas Surelerini Okumanın Fazileti
REKLAM ALANI

Cuma namazını kıldıktan sonra İhlas, Felak ve Nas surelerini okumanın fazileti nedir? Abdullah Sert Bey anlatıyor.

İhlas Suresinin Okunuşu ve Anlamı

Okunuşu:

Bismillâhirrahmânirrahîm. Kul huva(A)llâhu ehad. (A)llâhu-ssamed. Lem yelid velem yûled. Velem yekun lehu kufuven ehad.

Anlamı:

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. De ki: “O Allah birdir. Allah samed (her şey O’na muhtaç, O kimseye muhtaç değil)’dir. O doğurmamıştır ve doğurulmamıştır. Ve hiçbir şey O’nun dengi değildir.”

Felak Suresinin Okunuşu ve Anlamı

Okunuşu:

Bismillâhirrahmânirrahîm. Kul e’ûzu bi-Rabbi’l-felak. Min şerri mâ halak. Ve min şerri ğâsikın izâ vekab. Ve min şerri’n-neffâsâti fi’l-ukad. Ve min şerri hâsidin izâ hased.

Anlamı:

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. De ki: “Ben, karanlığı yarıp sabahı ortaya çıkaran Rabbe sığınırım, Yarattığı şeylerin şerrinden, Karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden, Düğümlere üfleyenlerin şerrinden, Ve hased ettiği zaman hasedçinin şerrinden. (Allah’a sığınırım).”

Nas Suresinin Okunuşu ve Anlamı

Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim. Kul euzu birabbinnas. Meliki-nnâs. İlâhi-nnâs. Min şerri-lvesvâsi-lḣannâs. Elleżî yuvesvisu fî sudûri-nnâs. Mine-lcinneti ve-nnâs.

Anlamı:

Rahmân ve Rahîm Allah’ın adıyla. De ki: “Sığınırım insanların Rabbine, İnsanların mutlak Hükümdârı’na, İnsanların ilâhına, O sinsi şeytanın üflemelerinin şerrinden, İnsanların kalplerine üfleyen o sinsi şeytanın. Ki o, cinlerden de olur, insanlardan da.”

Kaynak: İslam ve İhsan

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.