ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Çoban Da Rektör De Aynı Üniversitede

08.05.2021
10
Çoban Da Rektör De Aynı Üniversitede
REKLAM ALANI

Anadolu Üniversitesi’nin 30 yıldır sürdürdüğü ve yaklaşık 2 milyon öğrenciye sahip açık öğretim fakültesinde, çobandan üniversite rektörüne, üst yöneticilerden komutanlara kadar birçok meslekten kişi, eğitim alma fırsatı yakalıyor.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Anadolu Üniversitesi’nin 30 yıllık açık öğretim fakültesi deneyimi olduğunu belirterek, söz konusu sistemin açıldığı ilk yıllarda üniversite okuyamayanlar için bir fırsat yarattığını kaydetti.

DAĞDAKİ ÇOBANDAN REKTÖRE HERKES AYNI FAKÜLTEDE

Yaklaşık 2 milyon öğrencisi bulunan açık öğretim sisteminin günümüzde bambaşka bir yönünün ortaya çıktığını ifade eden Gündoğan, şöyle konuştu:

“Bugün, açık öğretim sistemi içerisinde eğitim düzeyi yüksek, başarılı öğrencilerimiz var. Çok geniş öğrenci yelpazemiz bulunuyor. Dağdaki çobandan rektöre, genel müdürlerden üst düzey askerlere kadar uzanan farklı öğrenci yapılarımız var. İkinci üniversite fırsatı birçok insan açısından iyi oldu. Geçmişte edebiyat ya da tarih okumak isteyen ancak mesleki kaygılarla bu bölümde eğitim göremeyen doktor, mühendis gibi kişiler, açıköğretim sistemimiz sayesinde istedikleri bölümü okuma fırsatı buldu.”

400 BİN ÖĞRENCİ İKİNCİ ÜNİVERSİTE OKUYOR

Açık öğretim fakültesi sayesinde ikinci üniversitesini okuyan yaklaşık 400 bin öğrencinin bulunduğunu vurgulayan Gündoğan, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Öğrenci kalitesinin her geçen gün arttığını anlatan Gündoğan, “Söz konusu öğrencilerin hepsi ya başka bir üniversiteyi bitirmiş ya da farklı bir üniversitede öğrenim görüyor. Artık, dünyada örgün öğretim sistemi yalnız değil. Uzaktan öğretim metotlarının da devreye girmesi gerekiyor” dedi.

Kaynak: AA

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.