ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Cehennem Adı Geçtiğinde Ağlayan Genç

20.01.2021
11
Cehennem Adı Geçtiğinde Ağlayan Genç
REKLAM ALANI

Asr-ı Saadet’te Cehennem’den konu açıldığı zaman gözyaşlarını tutamayan genç sahabi…

Ensâr’dan bir genç vardı. Kalbini cehennem korkusu sarmıştı. Cehennemden bahsedildiğinde ağlardı. Nihâyetinde evine kapandı. Bu durum Allâh Resûlü’ne haber verildi. Efendimiz gencin yanına geldi. Genç, Resûlullâh’a -sallâllâhu aleyhi ve sellem- hasretle baktı, hemen fırladı, Âlemlerin Efendisi’nin boynuna sarıldı ve rûhunu Hakk’a teslîm ederek yere yığıldı. Fahr-i Kâinât Efendimiz şöyle buyurdu:

“–Kardeşinizi yıkayıp kefenleyin! Cehennem korkusu onun ciğerini parçalamış. Nefsim kudret elinde olan Allâh’a yemin ederim ki, Allâh onu ateşten korudu. Kim bir şeyi isterse onu elde etmenin yollarını arar, kim de bir şeyden korkarsa ondan kaçar.” (Hâkim, II, 536/3828; Ali el-Müttakî, III, 708/8526)

Kaynak: Osman Nuri Topbaş, Faziletler Medeniyeti 1, Erkam Yayınları

CEHENNEM NEDİR? CEHENNEM NASIL BİR YERDİR?

https://www.islamveihsan.com/cehennem-nedir-cehennem-nasil-bir-yerdir.html

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.