ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Bütün Güzelliklerin Kaynağı: Peygamber Efendimiz

26.06.2021
0
Bütün Güzelliklerin Kaynağı: Peygamber Efendimiz
REKLAM ALANI

Nerede bir güzellik varsa, O nûrdan bir akistir. Âlemde bir çiçek bile açılmaz ki, O’nun nûrundan olmasın! O ki, O’nun hürmetine varız. O, sol mayan, aksine gün geçtikçe tâzelik ve tarâveti daha da artan, serâpâ nûrdan ibâret bir gonca-yı ilâhî… Bütün varlıklar O’nun medyûnu ve meclûbu… 

Fahr-i Kâinât Efendimiz buyurur:

“Cinlerin ve insanların âsîleri hâriç, yer ile gök arasındaki her şey, benim Allâh’ın Rasûlü olduğumu bilir.” (Ahmed, III, 310)

Eğer gözler âmâ değilse Oʼnu mutlakâ görür. Eğer şaşı değilse Oʼnda hiçbir zaaf bulamaz. Yani Oʼna kusur izâfe etmeye çalışanlar, aslında kendi gaflet, hatâ ve noksanlıklarını dillendirmekten başka bir şey yapmamaktadırlar.

İnsanlık, bırakın kötülemeyi, Hazret-i Peygamberʼe şükrânını nasıl dile getireceğini düşünmelidir. Zira Oʼnun, doğumundan vefâtına kadar, insanoğlunun kurtuluş ve hidâyeti için çırpınması karşısında şükran hisleriyle dolmayacak bir gönül, gönül değildir. O ancak bir gaflet vîrânesidir.

Kaynak: www.osmannuritopbas.com

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.