ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Ayet Hadis Güzel Söz

11.01.2021
46
Ayet Hadis Güzel Söz
REKLAM ALANI

Selamun aleyküm, öncelikle web sitemize hoş geldiniz. Web sitemizin içeriği sizlerin de anlamış olduğu gibi islam dini hakkında bilgi amaçlı kurulmuştur. Gelip geçici bu dünya hayatında Rabbimize olan kulluk görevimizi tam yapamıyoruz. ( Yapamıyorum ) Kendime şunu dedim, bir ara namaz kılıyordum bıraktım. Bir ara orucumu tutuyordum bıraktım. Zekat hiç veremedim. Günahkar, aciz ve  nankör bir kulum.

Rabbime kendimi nasıl sevdirebilirim? Benim bu dine, peygamberlerine, rabbime inandığımı? İman ettiğimi nasıl bildirebilirim.

Diye çok düşündüm… Bu dinden uzak kalmamak için elimden geleni yapmaya hazırdım. Ve böyle bir web sitesi kurdum. Kendin için hiç bir şey yapamıyorsan. İnsanlar için bir şeyler yapabilirsin diyerek… Saçmaladım gene sanırım duygularım üst safa da duygularımı hislerimi ne yazarak nede konuşarak yansıtmayı hiç bir zaman beceremedim…

Sizlere şimdi dini güzel sözler paylaşımı yapacağım, Hadisler ile ilgili güzel sözler… Ayet Sözleri…

Ey iman Edenler Allah’ı çokça zikredin. (Ahzab – 41) Hayırlı Cumalar!

Bilerek Hakkı batıla karıştırmayın. Hakkı gizlemeyin. (Bakara – 42) Cumanız Mübarek Olsun. Selam ve Dua ile.

Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz.( Al-i İmran suresi: 139)

Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi musibet ve nimetlerle deneriz. Sonunda bize döneceksiniz. (Enbiya – 35) Cumanız mübarek olsun!

“De ki: Bizim başımıza ancak Allah’ın bizim için yazdığı şeyler gelir. O, bizim mevlamızdır. Öyleyse mü’minler, yalnız Allah’a güvensinler.”
— Kur’an-ı Kerim (Tevbe Suresi 51. Ayet Meali)

“Allah’a davet eden, salih amel işleyen ve ben gerçekten müslümanlardanım diyen kimseden daha güzel sözlü kim olabilir?”
— Kur’an-ı Kerim (Fussilet Suresi 33. Ayet Meali)

“Eğer şeytandan gelen kötü bir düşünce seni dürtecek olursa hemen Allah’a sığın. Çünkü O her şeyi işiten ve bilendir.”
— Kur’an-ı Kerim (Fussilet Suresi 36. Ayet Meali)

“Şayet kullarım beni senden sorarlarsa gerçekten ben çok yakınım. Bana dua edince duacının duasını kabul ederim; O halde onlar da benim davetime koşsunlar ve bana layıkiyle iman etsinler ki, doğru yola gidebilsinler.”
— Kur’an-ı Kerim (Bakara Suresi 186. Ayet Meali)

“Ey iman edenler! Allah’tan korkun ve herkes yarına ne hazırladığına baksın. Allah’tan korkun çünkü Allah yaptıklarınızdan haberdardır.”
— Kur’an-ı Kerim (Haşr Suresi 18. Ayet Meali)

“Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: Kişi sevdiği ile beraberdir.”
— Hadis-i Şerif (Buhari, Edeb, 96; Müslim, Birr, 165)

“Ben derdimi ne dostuma söylerim nede düşmanıma. Zira dostum üzülür, düşmanım sevinir. Beni en iyi Rabbim bilir.”
— Hz. Ömer (r.a.)

“Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: Kim, (din) kardeşinin ırz ve namusunu onu gıybet edene karşı savunursa, Allah da kıyamet günü o kimseyi cehennemden korur.”
— Hadis-i Şerif (Tirmizi, Birr, 20)

“Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: Kim bana bir defa salatü selam getirirse, bu sebeple Allahu Teala da ona on misli merhamet eder.”
— Hadis-i Şerif (Müslim, Salât 70. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Vitir 26; Tirmizî, Vitir 21; Nesâî, Ezân 37, Sehv, 55)

Ayet sözleri kısa bir şekilde sizler ile paylaştım… ALLAH-ın rahmeti bereketi üzerinize olsun inşaALLAH…

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.