ps arti basketbol mouse futbol gulenyuz mercek kahve kalem egitim oyun egitim1 foto kalp eglence dunya bilim iletisim yaprak menu1 istatistik ucak ayar yorum1 windows monitor canta whatsapp duyuru apple yemek power wifi kullanici ceptelefonu klasor soru yildiz takvim at ates yorum rastgele tamir xbox sinema moda nota bilgi alinti saglik saat video menu2 gozluk ok ev kadin astroloji bitcoin araba
Dini ve İslami Bilgiler | Allah yolunda

Allah’ın Bize Verdiği En Büyük Nimet

26.06.2021
0
Allah’ın Bize Verdiği En Büyük Nimet
REKLAM ALANI

Allah’ın (cc) bizlere bahşettiği en kıymetli ikram ve ihsanı elbette ki bizleri bir müslüman anne ve babadan, islam üzere müslüman olarak yaratması ve bizleri iki cihan güneşi Hz. Muhammed Mustafa’ya (s.a.v) ümmet kılmasıdır.

Cenâb-ı Hak, bizlere sayısız lûtuf ve ihsanlarda bulundu. İlâhî nîmetlerin en büyüğü ise; bizi ehl-i îmân kılmış olması ve yüz yirmi dört bin küsur peygamber içinde En Sevgili Rasûlü’ne ümmet eylemesidir.

Âyet-i kerîmede buyurulur:

“Andolsun ki içlerinden, kendilerine Allâh’ın âyetlerini okuyan, (kötülüklerden ve inkârdan) kendilerini temizleyen, kendilerine Kitap ve hikmeti öğreten bir Peygamber göndermekle Allah, müʼminlere büyük bir lûtufta bulunmuştur…” (Âl-i İmrân, 164)

Bizler bu müstesnâ nîmetin şükrünü ne kadar îfâ edebiliyoruz? Zira Cenâb-ı Hak âyet-i kerîmede bizleri îkaz ediyor:

“Nihâyet o gün (dünyada iken nâil olduğunuz) nîmetlerden elbette ve elbette hesaba çekileceksiniz.” (et-Tekâsür, 8)

Kaynak: osmannuritopbas.com

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.